Konstrukcje stalowe - montaż hal, projektowanie - producent Kobexstal
menu

KONSTRUKCJE STALOWE - PROJEKTOWANIE I PRODUKCJA


Produkowane przez nas konstrukcje stalowe hal należą do najmocniejszych na rynku. Stoją za tym nie tylko bardzo dobre projekty konstrukcyjne, lecz także profesjonalne i dokładne wykonawstwo. Dzięki wyspecjalizowaniu się przez lata w projektowaniu oraz prefabrykowaniu konstrukcji stalowych jesteśmy w stanie obecnie wykonać każdego rodzaju hale, oraz wiaty wielkopowierzchniowe spełniające wszelkie normy europejskie. Poprzez indywidualne projekty, klient zawsze ma pewność, że platforma będzie dopasowana do jego potrzeb. Dlatego naszymi klientami są nie tylko firmy krajowe, ale też odbiorcy za granicą. Nasza produkcja nieustannie się rozwija. Z tego powodu jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby większej ilości klientów.

Wszystkie konstrukcje stalowe, które opuszczają nasz zakład posiadają znak CE, oraz wykonane są w nowej normie PN-EN 1090. W chwili obecnej posiadamy klasę wykonania EXC3, co w praktyce oznacza, że nasze platformy należą do wysokiej klasy i poddawane są nieustannej kontroli jakości. Produkcja monitorowana jest na każdym możliwym etapie. Dzięki temu wiemy, że stworzone przez nas konstrukcje stalowe posłużą klientom przez wiele lat, bez jakichkolwiek problemów. Jest to dla nas bardzo istotne. Chcemy, aby produkowane przez nas hale spełniały wszelkie potrzeby i wymagania konsumentów. Wszystkie projekty tworzonych przez nas konstrukcji stalowych powstają na indywidualne zlecenie klienta, w pełni dopasowują się do jego oczekiwań. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że to stworzone przez nas hale mają bezpośredni wpływ na dalszy rozwój działalności naszych klientów, przyczyniając się do ich sukcesów. Z tego powodu dbamy, aby produkcja naszych wyrobów była na coraz wyższym poziomie. Konstrukcje stalowe dzięki swojej wytrzymałości uzyskanej poprzez wykorzystanie materiałów najwyższej jakości mogą służyć ich właścicielom przez wiele następnych lat.

DSC_6856.jpg

Oferowane w naszej firmie konstrukcje stalowe to gwarancja profesjonalnie wykonanego projektu oraz jego terminowej realizacji. Za wyborem naszego przedsiębiorstwa przemawia między innymi wykwalifikowana i doświadczona kadra pracownicza, wykonująca swoje obowiązki na nowoczesnych maszynach i narzędziach, wchodzących w skład firmowego parku maszynowego. Produkowane tutaj konstrukcje stalowe poddawane są nieustannym kontrolom, według najnowszych norm jakości, ich przestrzeganie zapewnia wykonanie zleconego przedsięwzięcia na najwyższym poziomie. Produkcja każdej platformy kontrolowana jest przez nasz dział jakości. Chcąc spełnić oczekiwania jak najszerszej grupy klientów, nawet tych najbardziej wymagających, na bieżąco dążymy do wzbogacania naszej oferty usługowej. Już teraz nasi klienci mogą liczyć nie tylko na rzetelną i terminową produkcję samej konstrukcji, lecz również na jej precyzyjny i zgodny z obowiązującymi przepisami budowlanymi montaż. Na każdym etapie współpracy z naszą firmą oferujemy wszystkim partnerom biznesowym fachowe doradztwo, wraz z możliwością wykonania trójwymiarowej wizualizacji projektu. Wielu klientów chętnie korzysta z opcji rozmowy z ekspertem, zanim dokona zamówienia. Dzięki temu produkowane przez nas konstrukcje stalowe mogą być jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb konsumenta. Nasze doświadczenie i fachowość od lat doceniają nasi klienci, wracają do naszej firmy wraz z kolejnymi zamówienia oraz polecając współpracę z nami innym osobom poszukującym produktów o najwyższej jakości i optymalnie ustalonej cenie. Przez to wiemy, że hale, które wydawane są na rynek, cieszą się uznaniem coraz większej ilości przedsiębiorstw.

FUNDAMENTY


fundamenty1.jpg

Fundamenty są podstawą każdej montowanej przez nas konstrukcji.

Z zasady nasze fundamenty składają się z wylewanych na miejscu stóp oraz podwalin. Każda z nich jest mocno uzbrojona i daje gwarancję stabilności konstrukcji nawet w niekorzystnych warunkach geologicznych.

Nasze fundamenty są niemal zawsze ocieplane i chronione przed wilgocią. Prawidłowe wypoziomowanie oraz poprawny montaż kotew dają gwarancję stabilności i długowieczności całej konstrukcji. W celu uzyskania jak najwyższej jakości, za budowę fundamentów pod nasze hale odpowiedzialne są tylko wyspecjalizowane ekipy montażowe, zajmujące się wyłącznie tą działalnością.Dzięki ich doświadczeniu kolejne etapy budowy stają się znacznie łatwiejsze. Możliwe jest również samodzielne wykonanie fundamentów przez inwestora lub inną, wybraną przez niego firmę. 

MONTAŻ HAL I INNYCH KONSTRUKCJI STALOWYCH


Hale stalowe znajdują zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Firmy, które potrzebują hali o przeznaczeniu magazynowym, produkcyjnym, logistycznym, handlowym, rolniczym, czy sportowym decydują się najczęściej na lekkie, wytrzymałe i trwałe hale stalowe. Charakteryzują się ona bardzo dobrymi parametrami technologicznymi. Ponadto montaż hal stalowych przebiega szybko i sprawnie.


Wysokiej jakości materiał


Hale stalowe wykonane są ze stali. Montuje się je z blachownicowych ram stalowych, składających się ze słupów i rygli. Wszystkie komponenty wykonano ze stali nierdzewnej, odpornej na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych. Stal jest materiałem bardzo wytrzymałym i odznaczającym się długą żywotnością. Cała konstrukcja stalowa musi posiadać odpowiednie certyfikaty oraz spełniać wymagane normy bezpieczeństwa. Ważna jest również klasa wykonania i okresowa kontrola stanu technicznego obiektu.

konstrukcja1.jpg

Montaż hal stalowych

W początkowym etapie konieczne jest wykonanie projektu, uwzględniającego indywidualne preferencje klienta, związane ze specyfiką branży, dla której przeznaczona będzie hala stalowa. Po uzyskaniu stosownego pozwolenia na budowę można przystąpić do montażu hali. Najpierw łączone są profile na słupy i rygle ramy. Wszystkie słupy są następnie ustawianie i poziomowane, po czym przymocowywane są do nich rygle ścienne za pomocą odpowiednich łączników. Następnie na słupach montowane są rygle ramy, a do nich płatwie dachowe. Powstaje w ten sposób szkielet hali, w którym mocowane są jeszcze tężniki międzypłatwiowe oraz stężenia ścienne i dachowe, mające za zadanie wypełnienie i stabilizację konstrukcji. Montowany na końcu ściąg z wieszakiem dodatkowo wzmacnia szkielet hali. W dalszym etapie montowane są słupy wewnętrzne i rygle, będące podporą dla ścian szczytowych. Tak przygotowana konstrukcja wymaga już tylko montażu okładzin zewnętrznych.

Montaż hal stalowych i innych wielkopowierzchniowych obiektów to dziedzina, w której firma Kobexstal posiada wieloletnie doświadczenie. Nasi pracownicy to profesjonaliści, każde zlecenie jest więc wykonywane solidnie i dokładnie. Dzięki temu wykonane przez nas hale stalowe będą konstrukcjami trwałymi, które posłużą klientowi przez wiele lat. Kobexstal to firma godna zaufania, ciesząca się renomą zarówno wśród klientów krajowych, jak i zagranicznych. Są oni najlepszym dowodem na to, iż podjęta z nami współpraca to gwarancja solidności i terminowości. Każdy montaż hal stalowych przeprowadzamy we współpracy z doświadczonymi projektantami, kierownikami budowy i pracownikami budowlanymi. Dobrze wykwalifikowana kadra Kobexstal przeprowadzi dla Państwa montaż hal stalowych z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, co jest bardzo istotne dla sukcesu inwestycji i późniejszej wytrzymałości i trwałości tego typu konstrukcji.

MONTAŻ OBUDOWY


obudowa1.jpg

Kolejnym bardzo ważnym etapem budowy jest montaż obudowy konstrukcji, nadający jej właściwości termoizolacyjne oraz odpowiedni wygląd. Każda z naszych hal jest uprzednio projektowana również i pod tym względem.

Doświadczona kadra inżynierów oblicza dokładnie ilości potrzebnej płyty lub blachy, rodzaje i wielkości obróbek blacharskich, a także jest w stanie zaproponować i zwizualizować koncepcję kolorystyczną budynku. Dzięki temu wyeliminowane zostają pomyłki blacharskie, a klient może poznać wygląd swojego obiektu jeszcze przed jego montażem.

MALOWANIE PPOŻ


Nasze hale znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki. Niekiedy tworzone przez nas konstrukcje narażone mogą być na występowanie pożarów zagrażających ich stabilności (jak składy drewna, stolarnie, czy budynki użytku publicznego). W takich wypadkach, zgodnie z zaleceniami straży pożarnej, oferujemy malowanie elementów stalowych specjalnymi farbami ognioochronnymi, znacząco przedłużającymi żywotność elementów stalowych wystawionych na działalnie wysokich temperatur. Dzięki ich użyciu konstrukcja nawet przy silnym pożarze ma znacznie większe szanse na pozostanie nienaruszoną. Zabezpieczenie ognioochronne pozwala też na znaczne wydłużenie czasu ewakuacji.

Kram1.jpg

MALOWANIE


P1250287.jpg

Jednym z najbardziej ekonomicznych sposobów zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowych jest zabezpieczanie ich poprzez malowanie farbami. Do tego celu używamy różnych rodzajów farb, dobieranych w zależności od stopnia agresyności środowiska jakim dana konstrukcja będzie poddana. Konstrukcje malujemy farbami epoksydowymi i poliuretanowymi.