Projektowanie i budowa hal stalowych - producent - Kobexstal
menu

BIURO PROJEKTOWE


W naszym biurze projektowym pracuje kilkunastu inżynierów i technologów budownictwa, dbających o najwyższą jakość projektowanych konstrukcji. Dzięki ścisłej współpracy między działami projektowymi i produkcją możemy mieć pewność, że nasze konstrukcje są nie tylko doskonale przemyślane i wytrzymałe, lecz także bardzo ekonomiczne.

Opieczętowane i podpisane przez projektanta oraz osobę sprawdzającą projekty wysyłamy pocztą w przeciągu 2-3 tygodni od dnia złożenia zamówienia. Czas ich realizacji ustalany jest indywidualnie, w zależności od cech danej konstrukcji.

Wszystkie projekty tworzone są w oparciu o Eurokody. Spełniają one wysokie wymagania wytrzymałościowe, stawiane przez polskie normy. Każdy z projektów jest dostosowany pod względem konkretnej lokalizacji, dzięki czemu nie wymaga dodatkowej adaptacji do miejscowych warunków klimatycznych.

W procesie projektowania korzystamy z najwyższej klasy oprogramowania firm Construsoft, Dlubal oraz Cadsis.

Każdy budowany przez nas obiekt tworzony jest zgodnie z indywidualną wizją inwestora. Staramy się w maksymalny sposób dostosować nasze konstrukcje do jego potrzeb i wymagań. Z tego względu już na etapie projektu konieczne jest dobieranie odpowiednich koncepcji i rozwiązań. W związku z tym nasz dział handlowy, który stara się określić wyżej wymienione potrzeby, pozostaje w stałym kontakcie i współpracy z biurem projektowym. Dodatkowo każdemu z klientów umożliwiamy bezpośredni kontakt z inżynierem odpowiedzialnym za jego projekt.

Nasi projektanci podejmują współpracę z architektami z całego kraju. Chętnie udostępniamy dokumentację projektową, tak by w znacznym stopniu ułatwić proces realizacji inwestycji przy spełnieniu wizji architektonicznej danego obiektu.


PROJEKTY TYPOWE


Mianem projektów typowych określam projekty konstrukcyjne hal, tworzone w całości przez nasze biuro projektowe, uwzględniające nasze autorskie rozwiązania oraz możliwości produkcyjne. Są to projekty konstrukcji o różnych wymiarach, będące bardzo atrakcyjnymi ekonomicznie i wizualnie wariantami budynków wielkopowierzchniowych.

Decydując się na wybór jednego z tych projektów inwestor otrzymuje pewność, że otrzyma projekty hal będących budynkami zoptymalizowanymi pod kątem wytrzymałości i kosztów wykonania. Dodatkowo wybór tej opcji gwarantuje szybkie powstanie projektu oraz krótki czas realizacji zamówienia. 

Do najważniejszych zalet naszych projektów typowych należą:

 1. Krótki czas realizacji
 2. Niski koszt
 3. Szeroki wybór dostępnych wymiarów konstrukcji
 4. Dostosowanie do wszelkich warunków klimatycznych
 5. Optymalizacja funkcjonalności hali
 6. Możliwość wyboru różnych rozwiązań konstrukcyjnych

Aksonometria1jpg.jpg

Powierzchnie magazynowe należą do najczęściej poszukiwanych przez przedsiębiorców z wielu branż. Każda firma, która jest firmą produkcyjną, powinna mieć bezpieczny i funkcjonalny magazyn, w którym będzie mogła przechowywać swoje produkty, zanim trafią one na sklepowe półki lub do kontrahentów. Miejscem, w którym znajdziesz doskonałej jakości projekty hal do wielu zastosowań, jest firma KOBEX. Jako producent hal działający na rynku europejskim, produkujemy hale, które można spotkać zarówno w krajach Unii Europejskiej, jak i poza nią. Zaufanie klientów zyskaliśmy dzięki ciągłym staraniom, by projekty hal i ich wykonanie doskonale spełniało wymagania każdego klienta. Dlatego też, w swojej ofercie posiadamy hale magazynowe, rolnicze oraz inwentarskie. Każdy ich rodzaj jest dostosowany do przechowywania specyficznych dla danej branży towarów, jak również hodowli konkretnego gatunku zwierząt. Jako producent hal, dbamy również o bezpieczeństwo, stosując podczas budowy materiały najwyższej jakości. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferujemy wyłącznie produkty wytrzymałe i w zoptymalizowanych cenach, zapewniając naszym klientom konstrukcje służące przez wiele lat, w pełni bezpieczne dla pracujących w nich ludzi i przechowywanych w nich produktów. Marka firmy KOBEX zbudowana została przede wszystkim na jakości naszych usług, ale też pozytywnych opiniach dotychczasowych klientów, którzy współpracują z nami wielokrotnie, polecając także nasze usługi innym. Zapraszamy do złożenia zapytania.

Z chęcią skontaktujemy się z Państwem w celu szerszego omówienia cech naszych projektów typowych.


PROJEKTY INDYWIDUALNE


Staramy się aby każda budowana przez nas hala dostosowana była w maksymalnym stopniu do potrzeb naszego klienta. Niekiedy oznacza to, iż oferowane przez nas rozwiązania typowe nie wystarczają. Z tego względu nasi projektanci, przy ścisłej współpracy z działem handlowym oraz architektami, tworzą projekty indywidualne. Są one w całości oparte na zdefiniowanych potrzebach klienta oraz wizji architektonicznej danego budynku. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wiedzy, każda taka konstrukcja jest zoptymalizowana pod względem wytrzymałościowym i ekonomicznym. Możliwa jest również realizacja konstrukcji z projektów zewnętrznych, dostarczonych nam przez inwestora. W takim wypadku zazwyczaj jesteśmy w stanie stworzyć projekt zamienny, optymalizujący planowaną konstrukcję.

Wybór projektu indywidualnego daje szerokie możliwości w określeniu rozmiaru i kształtu planowanej hali, przy zachowaniu wszelkich wymogów jakościowych i dostosowaniu do stref śniegowych i wiatrowych. W zależności od konieczności lub życzenia inwestora przystosowany może być również rodzaj projektowanej konstrukcji, ilość niezbędnych podpór wewnętrznych (jeśli są konieczne), kąt spadku dachu, czy też konieczność zastosowania suwnicy oraz innych dodatkowych elementów wyposażenia.

Do największych zalet projektów indywidualnych należą:

 1. Dostosowanie do indywidualnej wizji inwestora
 2. Elastyczność w wyborze rodzaju konstrukcji i jej wymiarach
 3. Optymalizacja wytrzymałości hali
 4. Dostosowanie do stref śniegowych i wiatrowych oraz wszelkich warunków klimatycznych
 5. Wysoka jakość zarówno projektu jaki i wykonania budynku

HALA INDYWIDUALNA.jpg


DLA ARCHITEKTA


Firma KOBEX realizuje budowy na terenie całej Polski oraz kilku państw europejskich.
W związku z tym współpracujemy z wieloma architektami i biurami architektonicznymi na terenie całego kraju. Chętnie udzielamy informacji na temat naszych konstrukcji, a nasz dział projektowy pozostaje do pełnej dyspozycji architektów. Ich wizje staramy się spełniać w możliwie największym stopniu.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu nie tylko już współpracujących z nami projektantów, ale również wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o naszych projektach i ewentualnie rozważyć możliwości współpracy.

RFEM4.jpg


Od projektu po budowę hali stalowej


Hale stalowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego budownictwa murowanego. Kluczowym powodem dla którego wybierają je przedsiębiorcy jest szybkość wykonania prefabrykowanych elementów stalowych oraz sprawna i szybka budowa. Można je postawić w dowolnym miejscu i czasie i w każdych warunkach atmosferycznych. Konstrukcje stalowe są bardzo wytrzymałe i cechują się wyjątkową żywotnością i odpornością na korozję, zmienne wahania temperatur i czynniki atmosferyczne.

Projekt hali stalowej opiera się na dokładnych informacjach od Inwestora. Projektant musi wiedzieć na jaką działalność będzie przeznaczona konstrukcja i jakie elementy wyposażenia mają się w niej znaleźć. Na tej podstawie opracowuje rozmiar hali i uwzględnia wszystkie wytyczne, które są zgodne z potrzebami przedsiębiorcy.

Firma Kobexstal zatrudnia wysokiej klasy inżynierów i technologów budownictwa, którzy stwarzają projekty zgodne z wizją Inwestora. Projektanci korzystają z najnowocześniejszego oprogramowania firm Construsoft, Dlubal oraz Cadsis, a wszystkie projekty powstają w oparciu o Eurokody.

Etap projektowania jest bardzo ważny dlatego już w początkowej fazie dobierane są najlepsze rozwiązania technologiczne. Projektanci dbają najwyższy poziom swoich usług. Projekty są idealnie dopasowane do oczekiwań i potrzeb przedsiębiorcy, spełniają wszystkie normy wytrzymałościowe i są dopasowane do konkretnej lokalizacji. Projekty firmy Kobexstal należą do najbardziej ekonomicznych na rynku, ponieważ są doskonale przemyślane. Dzięki elastyczności i indywidualnemu podejściu do Inwestora powstaje projekt szyty na miarę jego potrzeb. Doskonała współpraca między biurem projektowym, a działem produkcji sprawia, że cały proces technologiczny przebiega w sposób sprawny i wydajny.

Firma Kobexstal swoje usługi wykonuje kompleksowo. W ich skład wchodzi nie tylko projekt, ale także prefabrykacja konstrukcji stalowych, ich zabezpieczenie, budowa hali oraz jej montaż. Profesjonalizm w działaniu i doświadczenie w realizacji wielu poważnych projektów pozwoliło na postawie marki w pierwszym rzędzie najlepszych producentów. Hale stalowe budowane przez firmę Kobexstal należą do najbardziej trwałych i wytrzymałych na rynku. Ponadto są funkcjonalne, bezpieczne i posiadają atrakcyjny design.

Producent cieszy się coraz większym uznaniem i jest ceniony zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.